Bandhunkomiteen i OOEHK i gang med årets prøvesesong

Da er bandhundkomiteen i Oslo-områdets Elghundklubb i gang med årets prøvesesong både med jaktprøver for bandhund og sporprøver som leder frem til godkjenning av ettersøkshunder. Komiteen var tirsdag 2. juli samlet til forberedelsesmøte hjemme hos komiteens leder Ellen Krogstad for briefing og gjennomgang av bedømmelseskort og regelverket.

Selv om bandhundaktiviten i klubben ikke er av samme omfang som løshundprøvene er de som driver med bandhundarbeidet en svært engasjert og kompetent gjeng.

Med dagens utfordring med rovdyr i klubbens område er bandhundjakt en svært aktuell jaktform også for mange av klubbens medlemmer. Det er da viktig at klubben stiller opp med gjennomføring av prøver for de som ønsker å utvikle sine hunder som gode bandhunder. Selv om klubben ikke har så mange aktive prøvedommere for bandhund er det en svært aktiv gjeng med dommere som vi kan stille opp med. Klubben oppfordrer alle som ønsker å være med på å utvikle bandhunden om å stille opp og teste sine hunder på jaktprøve. Alt kvalitativt avlsarbeid på jakthunder må ha sitt utspring i resultater fra jaktprøver og utstilling. Det er derfor viktig at så mange som mulig stiller opp i dette arbeidet

I tillegg til at vi har noen svært dyktige dommere er det også en ny dommerelev i klubben. Terje Rybråten har meldt seg på som dommerelev i klubben og vi er svært tilfreds med at han ønsker å gi sitt bidrag som jaktprøvedommer for bandhund.

Annonser

Default Image

Annonser

Annonsering er tilgjengelig for klubbens medlemmer. Valper som annonseres skal stamme fra foreldre som tilfredsstiller NEKF's krav til godkjente avlshunder. For å annonsere sender dere info på epost til klubben i kontaktskjema under avdelingen "Kontakt oss". Annonsen må minst inneholde informasjon om type hund og… Les mer.....

Grasrotandelen

 

Denne nettsiden bruker cookies for å bidra til en enkel surfeprosess

Fortsett å bruke siden som normalt dersom du godtar dette. Du kan lese mer om vår bruk av cookies her. Lær mer

Jeg aksepterer

Cookies - Informasjonskapsler

Denne siden benytter såkalte "cookies" (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk.

Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig.

Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som "innstillinger", "sikkerhet" e.l. Dette vil imidlertid få konsekvenser for bruken av nettstedet generelt