Bandhund - Klubbkamp mot Follo og Østfold Elghundklubb, 22. august 2020.

Siden 2005 har klubbene Follo & Østfold Elghundklubb og Oslo-områdets Elghundklubb avholdt klubbkamp for bandhund. Fra 2017 kom også Bergslagen Älghundklubb med i dette samarbeidet. På grunn av Covid 19 ble dette bare et oppgjør mellom de  to norske klubbene da grensa mot Sverige ble stengt ned..

I følge klubbkampinstruksen skal hundene være unge og gjerne uprøvde på jaktprøve. Det er ikke tillatt å stille med championathunder i denne konkurransen. At det er bandhunder som her blir fokusert på er svært viktig også for vår klubb som har få aktive bandhundentusiaster. Dette bør vi nok ha mer fokus på nå som store deler av klubbens aktivitetsområde er ødelagt for bruk av løshund på grunn av stadig større utbredelse av ulven. Jakt med bandhund er jo også en svært spennende aktivitet som stiller store krav til både hund og fører.

Klubbkampen ble i år lagt til Jonsrud i Rakkestad med Follo & Østfold Elghundklubb som teknisk arrangør. Hver klubb stiller med 2 hunder hver seg i tillegg til at vi også må stille med 2 dommere, som i år var Nils Sverre Rønaas og Terje Rybråten

Fra Oslo-omårdets Elghundklubb var det to svarhunder som representerte klubben.

OOEHK sine deltakere i klubbkampen 2020.

NES Nero NO43597/ til Erik Blakstad, med Arne Skaarer som fører, vant prøven.

NES Jegerlivets Akita NO41666/17 med eier og fører Anders Aas

 

Annonser

Default Image

Annonser

Annonsering er tilgjengelig for klubbens medlemmer. Valper som annonseres skal stamme fra foreldre som tilfredsstiller NEKF's krav til godkjente avlshunder. For å annonsere sender dere info på epost til klubben i kontaktskjema under avdelingen "Kontakt oss". Annonsen må minst inneholde informasjon om type hund og… Les mer.....

Grasrotandelen

 

Denne nettsiden bruker cookies for å bidra til en enkel surfeprosess

Fortsett å bruke siden som normalt dersom du godtar dette. Du kan lese mer om vår bruk av cookies her. Lær mer

Jeg aksepterer

Cookies - Informasjonskapsler

Denne siden benytter såkalte "cookies" (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk.

Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig.

Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som "innstillinger", "sikkerhet" e.l. Dette vil imidlertid få konsekvenser for bruken av nettstedet generelt