Gode resultater på Damemesterskapet løshund 2019

Da er årets Damemesterskapet i Oslo-områdets Elghundklubb gjennomført med svært gode resultater. Av 11 startende hunder var det hele 8 hunder som gikk til 1. premie og 1 hund som fikk 2. premie. Dermed var det bare 2 hunder som ikke kom for elg. Dette er både vi som arrangør og deltakerne svært fornøyd med. Det er en stor glede å være prøvearrangør når deltakeren lykkes. Når vi i tillegg har et svært fint arrangement, som deltakeren gir positive tilbakemeldinger på, gir dette næring til lysten om å fortsette disse prøven også i kommende år. Slike vellykkede arrangement gir også næring til et godt og fruktbart samarbeid og miljø både i klubben og i forhold til deltakere fra andre klubber.

Vinner av årets Damemesterskap var Jämthund Drivheia`s C-Erox NO41606/16 som oppnådde hele 92 poeng sammen med sin fører Anne Elin Midtgarden. Gratulerer med resultatet.

2. plass gikk til NEG On Elsa NO35186/16 ført av Ellen Nøstegård Tråen som oppnådde 87,5 poeng.

3. plass ble besatt av Jämthund Hallingnattens Yr NO39276/18 ført av Marianne Steenland som gikk til 86. Den samme poensummen oppnådde også NEG Losnabakken`s N-k Falco NO39727/15 som bli plassert etter på 4. plass da yngste hund skal rangeres først ved poenglikhet.

Komplett premieliste finnes i vedlegget til artikkelen.

Føreren av dagens vinnerhund Anne Elin Midtgarden med favnen full av fine gavepremier som vi har fått av våre samarbeidspartnere.

Klubbens leder og prøveleder Ole Anders Stenby på ukas løshundprøver har et godt tak på prøveledelsen og har mye av æren for at klubben får så mye ros for at prøvene gjennomføres på god måte. Han fortjener også mye ros for sin gjestfrihet ved stille både hus og heim til disposisjon for prøvedeltakeren.

Godt å slappe av i køyesenga på klubbhytta for Tjennslias L-G Tinka sammen med sin fører Beatriz Peres, etter en lang dag i skauen.

Dagen prøvevinner Drivheia`s C Erox får laserbehandling av Carmen Germaine Kadim for skader han påførte seg i skauen. Det er fint å ha fagpersonal med seg på prøvene. Carmen er for øvrig både hundefører, terapeut og dommerelev i løpet av de dagene som OOEHK gjennomfører sine løshundprøver.

Dommerelev Joar Lund og hundefører Ragnhild Rønningen sitter å lytter på at Grytosens Stella skal få sine losminutter.

Det er hyggelig stemning i klubbhytta til OOEHK mens damene venter på at resultatene skal bli ferdige i dommermøtet. Det er godt å kommen inn i en varm hytte etter en lang dag i skauen. Lengst til venstre på bildet er Carmen Garmaine Kadim som stiller opp både som hundefører, dommerelev og terapeut under prøvedagene.

 

Annonser

Default Image

Annonser

Annonsering er tilgjengelig for klubbens medlemmer. Valper som annonseres skal stamme fra foreldre som tilfredsstiller NEKF's krav til godkjente avlshunder. For å annonsere sender dere info på epost til klubben i kontaktskjema under avdelingen "Kontakt oss". Annonsen må minst inneholde informasjon om type hund og… Les mer.....

Grasrotandelen

 

Denne nettsiden bruker cookies for å bidra til en enkel surfeprosess

Fortsett å bruke siden som normalt dersom du godtar dette. Du kan lese mer om vår bruk av cookies her. Lær mer

Jeg aksepterer

Cookies - Informasjonskapsler

Denne siden benytter såkalte "cookies" (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk.

Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig.

Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som "innstillinger", "sikkerhet" e.l. Dette vil imidlertid få konsekvenser for bruken av nettstedet generelt