Årets prøvesessong er avsluttet med rekordmange løshundprøver - hele 280 prøvedager er gjennomført.

Da er årets prøvesesong for jaktprøver avsluttet med rekordmange gjennomførte prøver. Selv om vi mistet en del av prøvesesongen på grunn av den mystiske hundesykdommen som satte en stopper for første del av prøveperioden har vi gjennomført rekordmange prøver. NKK satte full stopp for all hundeaktivitet i tiden fra 16. til 26. september. Når elgjakta er i gang setter jo det alltid en stopper for prøveaktivitet. Likevel ble det høsten 2019 til sammen avviklet 156 prøvedager for løshund. Etter jul har det i løpet av januar avholdt hele 124 prøvedager som er mellom 5 og 6 prøver hver dag. Samlet medfører dette at vi i løpet av hele sesongen har gått 280 jaktprøverdager for løshund. Dette er trolig ny rekord for Oslo-områdets Elghundklubb. At vi har kunnet avvikle så mange prøver skyldes jo at vi har hatt en snøfattig vinter som vi har kunne utnytte til å gjennomføre rekordmange prøver. Siden klubben disponerer gode prøveområder som er snøfattige er det stor pågang fra medlemmer i våre naboklubber om å gå jaktprøver i våre terreng. Det er da veldig hyggelig at klubben kan bistå våre kollegaer fra andre området med å få prøvd sine hunder på løshundprøve. For å få dette til er vi avhengig av at våre egne prøvedommere stiller opp dag etter dag. I tillegg har vi også hatt stor hjelp av løshunddommere fra de andre klubbene. Takk skal der ha alle sammen. Dette er svært viktig arbeid for å kunne drive et aktivt avlsarbeid på vår elghunder.

Det er også svært hyggelig at vi får mye ros fra prøvedeltakerne på innsatsen som klubbens dommere og løshundkommiteen legger ned i dette arbeidet. Denne rosen er svært hyggelig for de involverte og gir en fin inspirasjon til å fortsette dette arbeidet også i kommende sesonger.

Her er prøvegruppen tett inn på losen. Det er NEG King til Lars Finden som er i nærkontakt med losdyret. En aggresiv ku som inspirere til hissig losarbeid. Christoffer Linderud tok dette bildet når han gikk en av sine mange prøver denne sesongen.

Det er svært hyggelig når slike meldinger blir lagt ut på Facebook etter at disse damene med sine hunder har deltatt på løshundprøve hos Oslo-områdets Elghundklubb. Dette gir inspirasjon til de som er ansvarlig for prøveavviklingen. Veldig hyggelig Carmen og Anne Elin at dere er fornøyd med det arbeidet som blir gjort. Spesielt er dette hyggelig for Ole Anders Stenby som legger ned en uvurderlig innsats og stiller hele hjemmet sitt til disposisjon for å få avviklet så mange prøver.

 

Klubbens leder og leder i løshundkommiteen Ole Anders Stenby sammen med styremedlem og prøvedommer Rune Pettersen  er i gang med å legge alle prøveresultatene inn i prøveprogrammet dagen etter at siste løshundprøve for sesongene er avviklet. Så fort dommermøtet er avholdt vil prøveresultatene bli offentliggjort og lagt ut her på hjemmesiden til klubben.

Annonser

Default Image

Annonser

Annonsering er tilgjengelig for klubbens medlemmer. Valper som annonseres skal stamme fra foreldre som tilfredsstiller NEKF's krav til godkjente avlshunder. For å annonsere sender dere info på epost til klubben i kontaktskjema under avdelingen "Kontakt oss". Annonsen må minst inneholde informasjon om type hund og… Les mer.....

Grasrotandelen

 

Denne nettsiden bruker cookies for å bidra til en enkel surfeprosess

Fortsett å bruke siden som normalt dersom du godtar dette. Du kan lese mer om vår bruk av cookies her. Lær mer

Jeg aksepterer

Cookies - Informasjonskapsler

Denne siden benytter såkalte "cookies" (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk.

Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig.

Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som "innstillinger", "sikkerhet" e.l. Dette vil imidlertid få konsekvenser for bruken av nettstedet generelt