Dommerkurs 1 er fullført med del 2.

Torsdag 28. februar

OEHK har i dag gjennomført del 2 av dommerkurs 1 i forbindelse med de nye løshundprøvereglene. Ca 20 dommere og elever har hittil gjennomført kurset som er obligatorisk for å kunne dømme løshundprøver fra og med kommende prøvesesong.

Vi har tatt for oss fellesbestemmelsene, momentene og det nye skogskortet. En del nye begreper og metoder for gjennomføring av prøven har vi blitt kjente med og det blir interessant å praktisere dette til høsten.

Kurs 2 som avholdes søndag 10. mars har 20 påmeldte deltakere. OEHK vil da få nærmere 40 dommere som er klare til å dømme neste prøvesesong.

De av klubbens dommere som ikke får deltatt på klubbens kurs kan melde seg på andre områdeklubbers kurs. Se vedlagte oversikt med tidspunkt for alle områdeklubbenes kursplan og finn et kurstidspunkt som passer for deg. 

Annonser

Default Image

Annonser

Annonsering er tilgjengelig for klubbens medlemmer. Valper som annonseres skal stamme fra foreldre som tilfredsstiller NEKF's krav til godkjente avlshunder. For å annonsere sender dere info på epost til klubben i kontaktskjema under avdelingen "Kontakt oss". Annonsen må minst inneholde informasjon om type hund og… Les mer.....

Grasrotandelen

 

Denne nettsiden bruker cookies for å bidra til en enkel surfeprosess

Fortsett å bruke siden som normalt dersom du godtar dette. Du kan lese mer om vår bruk av cookies her. Lær mer

Jeg aksepterer

Cookies - Informasjonskapsler

Denne siden benytter såkalte "cookies" (informasjonskapsler). En cookie er en liten tekstfil som blir lagret på din harddisk av nettstedet du besøker. Filen inneholder informasjon og blir blant annet brukt til å støtte deg som bruker og til statistikk.

Det medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, og gjør at vi kan tilby deg en tjeneste som virker best mulig.

Funksjonen kan slås av i de fleste nettlesere gjennom et menyvalg som "innstillinger", "sikkerhet" e.l. Dette vil imidlertid få konsekvenser for bruken av nettstedet generelt